Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Wandal zdewastował elewację kamienicy, a wandalki przejście podziemne

2017-12-07 08:39:36

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej ujęli mężczyznę, który farbą zdewastował elewację budynku przy al. Kościuszki oraz dwie kobiety, które pomazały przejście podziemne przy ul. Dekabrystów.

Sprawca aktu wandalizmu przy al. Kościuszki namalował farbą na ścianie duży napis. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Strażnicy miejscy ujawnili przy mężczyźnie puszkę ze sprejem. Sprawca został umieszczony w OPOPA i pozostawiony do wytrzeźwienia oraz do dyspozycji częstochowskich policjantów. Teraz odpowie za swój czyn.

We wtorek około godziny 18 na terenie Częstochowy „wpadły” kolejne osoby, które niszczyły mienie publiczne. Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważyli, jak dwie młode kobiety niszczą elewację przejścia podziemnego przy ul. Dekabrystów umieszczając na ścianie napisy markerem. Powiadomieni strażnicy miejscy szybko ujęli wandalki i przewieźli je na III Komisariat Policji.

To kolejni wandale ujęci w ostatnich dniach przez częstochowskich strażników miejskich. Przypomnijmy, że kilka dni temu strażnicy miejscy „złapali” mężczyznę, który zdewastował wiatę przystankową w rejonie al. Wyzwolenia. Przy tym ujęciu również pomogli operatorzy miejskiego monitoringu.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy szukali bezdomnych, a znaleźli poszukiwanego przez Policję

2017-12-06 12:58:35

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych dlatego częstochowscy strażnicy miejscy kontrolują pustostany i proponują bezdomny przewóz do ogrzewalni lub noclegowni. Podczas jednej z takich kontroli strażnicy miejscy ujęli mężczyznę poszukiwanego przez Policję.

Podczas jednej z kontroli strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec osoby przebywającej przy posesji przy ul Sikorskiego. W trakcie czynności służbowych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję celem odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności. Osobę przekazano do III KP celem prowadzenia dalszego postępowania.

We wtorek częstochowscy strażnicy miejscy ujęli kolejnego poszukowanego mężczyznę. Podczas interwencji przy ul. Waszyngtona strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn. Jeden z nich był poszukiwany, bo unikał kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwany mężczyzna trafił w ręce policjantów z I Komisariatu.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy pomogli sarnie wydostać się na wolność

2017-12-06 09:03:31

Częstochowscy strażnicy miejscy pomagają mieszkańcom miasta w różnych problemach i sytuacjach. Ostatnio funkcjonariusze Straży Miejskiej pomogli zgłaszającej osobie uwolnić sarnę.

Do dyżurnego częstochowskiej Straży Miejskiej dotarła telefoniczna informacja, że na jednym z niezamieszkałych placów w dzielnicy Parkitka znajduje się sarna, które weszła na ogrodzony teren i nie może wyjść, a także nie ma się czym żywić. Strażnicy miejscy potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przepłoszyli sarnę przez „dziurę” w ogrodzeniu, tą samą, którą sarna dostała się na plac. Dzięki interwencji strażników miejskich sarna wróciła na pobliskie pola do swojego naturalnego środowiska.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy ujęli ekshibicjonistę

2017-12-05 13:21:40

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli w rejonie Placu Daszyńskiego 47-letniego mężczyznę, który obnażał się przed kobietami.

W poniedziałek około godz. 9:35 do strażników miejskich, którzy patrolowali rejon Placu Daszyńskiego zgłosiła się kobieta i poinformowała, że kilka chwil wcześniej widziała ekshibicjonistę. Strażnicy miejscy zaczęli obserwować wskazanego mężczyznę. Chwilę później sprawca został ujęty przez strażników miejskich. Sprawcą okazał się 47-letni mężczyzna. Mężczyzna za swoje zachowanie został ukarany w postępowaniu mandatowym. Informacja o sprawcy trafiła też na Komisariat Policji.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza