Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Kolejne podziękowanie dla częstochowskiej Straży Miejskiej

2017-10-03 08:48:31

Do częstochowskiej Straży Miejskiej dotarły kolejne podziękowania.

Dziękujemy za miłe słowa.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy ujęli sprawców pobicia

2017-10-02 11:42:50

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn, którzy pobili 47-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przy ul. Hoene-Wrońskiego. 25-letni mężczyzna i jego 39-letni kompan zaatakowali 47-letniego mężczyznę. Poszkodowany miał obrażenia na głowie. Strażnicy miejscy niezwłocznie wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala. Strażnicy miejscy mając rysopis sprawców szybko ujęli wskazanych mężczyzn przy ul. Krasińskiego. Okazali się nimi: 25-latek i jego 39-letni kolega. 25-letni sprawca został przekazany w ręce przybyłych policjantów z I KP, a 39-letni ujęty mężczyzna został przewieziony przez strażników miejskich na I KP.

Czytaj więcej ...

133 weekendowe interwencje na wniosek mieszkańców

2017-10-02 10:29:36

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 133 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (50).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 13 obserwacji zakończonych interwencją służb. 12 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy zabezpieczali happening "Gotowanie na Bieganie"

2017-09-29 08:57:39

W czwartkowe południe na Placu Biegańskiego odbył się happening „Gotowanie na Bieganie” zorganizowany przez koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Imprezę zabezpieczali częstochowscy strażnicy miejscy.

W happeningu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Hasło imprezy to „W końcu mamy czas dla siebie”. Impreza odbyła się bez incydentów.


Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza