Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Chcieli się napić, ale byli bez pieniędzy

2010-08-02 10:17:11

Rejon Rynku Wieluńskiego kontrolowany jest przez kamery z miejskiego monitoringu. W sobotę pracownicy Straży Miejskiej zauważyli na ekranach monitoringu, jak dwóch mężczyzn przy jednym z marketów dewastuje cegłą automat z napojami. Mężczyźni następnie ukradli kilka butelek z napojami i próbowali się oddalić.

Zadysponowany na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej rozpoznał wskazanych sprawców. Mężczyźni, którzy zdewastowali automat i skradli z niego napoje, po chwili zostali ujęci przez strażników miejskich. Ze względu na zawartość alkoholu w ich organizmie, sprawcy zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi. Badanie u 25 latka oraz o dwa lata młodszego kolegi wykazało ponad 1,6 i 0,8 promila alkoholu. Sprawcy zostali pozostawieni do dyspozycji Policji.

Czytaj więcej ...

Zakłócał koncert orkiestr z Niemiec i Austrii

2010-08-02 09:30:15

Kilkaset osób było słuchaczami niedzielnego letniego „Koncertu w altanie”, gdzie w Parku im. S. Staszica wystąpiły Orkiestra Jugendkapelle Kluftem z Niemiec oraz Orkiestra Musikverein Bildstein z Austrii. Nad zapewnieniem spokoju publicznego czuwali strażnicy miejscu. Podczas patrolowania terenu strażnicy podjęli czynności wobec nietrzeźwego mężczyzny, który zakłócał porządek publiczny i zaczepiał wybrane osoby z publiczności.

Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Osobę ujęto i odwieziono do izby wytrzeźwień Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi. W poniedziałek po wytrzeźwieniu wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.  

Czytaj więcej ...

Komunikat. W niedzielę test sprawności syren alarmowych

2010-07-29 08:21:06

Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że 1 sierpnia 2010 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach testu emitowany będzie sygnał ciągły, modulowany trwający jedną minutę oznaczający ogłoszenie alarmu powietrznego.
 

Źródło: Urząd Miasta Częstochowy.

Czytaj więcej ...

Strażnicy odnaleźli zaginionego

2010-07-28 09:15:44

Podczas patrolowania ul. św. Barbary strażnicy miejscy rozpoznali zaginionego mężczyznę, za którym ogłoszono poszukiwania.

 Mężczyzna, który cierpi na zanik pamięci, oddalił się ze schroniska dla bezdomnych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przewieźli mężczyznę do schroniska i przekazali pod opiekę. 

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza