Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Poziom Warty obserwowany przez miejski monitoring

2010-05-18 13:50:38

Poziom wody w Warcie stale się podnosi. Przy ul. Strażackiej rzekę można obserwować za pomocą miejskiego monitoringu.

Strażnicy miejscy, tak jak inne częstochowskie służby, od poniedziałku prowadzą działania zmierzające do opanowania sytuacji podczas obfitych opadów deszczu. Ze składnic w najbardziej zagrożone rejony strażnicy miejscy przewożą worki służące do umacniania wałów. Patrole Straży Miejskiej biorą również udział przy ewakuacji mieszkańców, których domy zostały już zalane. Do jednej z interwencji doszło przy ul. Piastowskiej.
 

Czytaj więcej ...

Ciągłe opady deszczu - działania Straży Miejskiej

2010-05-18 10:27:24

Straż Miejska w Częstochowie po poniedziałkowym porannym zebraniu sztabu kryzysowego rozpoczęła działania zmierzające do opanowania sytuacji podczas obfitych opadów deszczu.
Strażnicy miejscy od kilkudziesięciu godzin pracują i podjęli wiele interwencji związanych z zalaniami.

W poniedziałek i wtorek w związku z ciągłymi intensywnymi opadami deszczu dyżurny Straży Miejskiej odebrał od mieszkańców Częstochowy wiele zgłoszeń dotyczących podtopień terenów posesji położonych w okolicach częstochowskich rzek. Wszystkie zgłoszenia po dokonaniu kontroli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej przekazano do realizacji Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Strażnicy miejscy kontrolują również wały przy rzekach i sprawdzają czy nie zostały przerwane. Funkcjonariusze kontrolują również przyuliczne rowy i sprawdzają czy nie były specjalne zasypywane. Wobec właścicieli posesji, którzy specjalnie zasypywali przydrożne rowy np. dla zrobienia sobie miejsca parkingowego, będą kierowane wnioski o ukaranie do sądu.
 

Czytaj więcej ...

Już widać turystów na ulicach Częstochowy

2010-05-17 14:57:59

Rozpoczyna się sezon turystyczny w Częstochowie. Strażnicy miejscy, podobnie jak ich koledzy z innych największych miast Polski, zadbają o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców i gości naszego miasta.

Co roku Częstochowę odwiedzają turyści, którzy głównie kierują się na Jasną Górę, ale także zwiedzają inne atrakcje miasta. Dlatego Straż Miejska za jedno z podstawowych działań stawia sobie zapewnienie porządku i spokoju w miejscach publicznych, a w szczególności w ścisłym centrum Częstochowy oraz w miejscach, które są wizytówką miasta. Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby ich służba przełożyła się na satysfakcję mieszkańców i gości miasta.
Najważniejszym wydarzeniem w Częstochowie jest sierpniowy szczyt pielgrzymkowy, który zaplanowano na 15 sierpnia w dniu święta NMP. Wówczas do Częstochowy przybywają pielgrzymi z całej Polski. Co roku jest ich kilkaset tysięcy.
Plan urlopów w Straży Miejskiej jest tak układany, aby zdecydowana większość kadry w sierpniu była gotowa do służby.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej pierwszy poważny test w obecnym roku przeszli już podczas kwietniowej pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę. Również w ostatni weekend zabezpieczali  imprezy kościelne na Jasnej Górze oraz kulturalne i sportowe, które w sobotę i niedzielę odbywały się w Częstochowie (sobotnie uroczystości na Jasnej Górze, Noc Muzealna, kolarskie Grand Prix, juwenalia, giełda staroci).       

 

Czytaj więcej ...

Zostań strażnikiem miejskim - trwa nabór

2010-05-14 10:07:41

Straż Miejska w Częstochowie prowadzi nabór na stanowisko aplikanta w Straży Miejskiej. Wolnych jest 10 etatów.

Wymagania niezbędne: strażnikiem - aplikantem w Straży Miejskiej może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie, ukończyła 21 lat, korzysta z pełni praw publicznych, posiada co najmniej wykształcenie średnie, jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym, posiada nienaganną opinię, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, ma uregulowany stosunek do służby wojskowej.
 
Dodatkowo preferowane umiejętności, cechy itp.: odbyta służba wojskowa, status osoby bezrobotnej, posiadanie specjalistycznego przeszkolenia np. szkolenia podstawowego dla strażników gminnych lub tp. potwierdzone pozytywnie zdanym egzaminem, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi, wzrost powyżej 180 cm, adres zamieszkania w Częstochowie lub okolicach w odległości do 10 km od granicy miasta.
 
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
życiorys (CV), list motywacyjny, kopia dowodu osobistego, kopia dokumentu poświadczającego wykształcenie (świadectwo, dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów), kopie dodatkowych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach, kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o przyjęcie do pracy, oświadczenie o uregulowanym stosunku do służby wojskowej oraz książeczka wojskowa do wglądu, kopie innych dokumentów – świadectwa pracy, zaświadczenie o stanie zdrowia, zaświadczenie lub oświadczenie o niekaralności.
 
Wymagane dokumenty należy składać: w sekretariacie Straży Miejskiej w Częstochowie;
42-200 Częstochowa, ul. Krakowska 80 bl. 3, pok. 103 w terminie do 31maja 2010 r. z dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko aplikanta w Oddziale Ochrony Porządku Publicznego w Straży Miejskiej w Częstochowie”.


Wymagane dokumenty: życiorys (CV), list motywacyjny, powinny byś opatrzone klauzulą: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu naboru zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych" (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 22 marca 1999 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Dz 2001 r. Nr 142, poz. 1593 z późn. zm.).

Oferty niekompletne oraz wpływające poza otwartym postępowaniem kwalifikacyjnym nie będą rozpatrywane oraz nie będą na nie udzielane odpowiedzi. Informacja, o wyniku naboru, będzie umieszczona na stronie internetowej BIP http://sm.czestochowa.bip-gov.pl oraz na tablicy informacyjnej Straży Miejskiej w Częstochowie, ul. Krakowska 80 bl. 3, 42-200 Częstochowa. Lista kandydatów zakwalifikowanych będzie umieszczona na stronie http://sm.czestochowa.bip-gov.pl  oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Straży Miejskiej w Częstochowie.


Kandydaci zakwalifikowani do konkursu będą powiadomieni o terminach: testu sprawności fizycznej, sprawdzianu pisemnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowe informacje : tel. 34 3683192.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza