Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Co mu przeszkadzało?

2010-04-19 12:05:33

W sobotę strażnicy miejscy ujęli młodego mężczyznę, który zrywał taśmy znakujące roboty ziemne na wiadukcie Al. NMP obok remontowanego ryneczku.

Sprawca najpierw zerwał taśmę, a następnie oderwał lampę sygnalizacyjną od słupka ostrzegawczego. Zdarzenie zostało zaobserwowane przez operatorów miejskiego monitoringu. Chwilę później mężczyzna został ujęty i ukarany w postępowaniu mandatowym.
 

Czytaj więcej ...

Strażnicy w Pałacu Prezydenckim

2010-04-16 12:48:18

Trwa żałoba narodowa po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na budynku Straży Miejskiej w Częstochowie zawisła flaga narodowa z kirem. W czwartek strażnicy miejscy uczestniczyli w częstochowskiej delegacji, która udała się do Warszawy, by oddać cześć zmarłemu tragicznie Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu.

Radiowozy jeżdżą z kirem przymocowanym do antenki samochodu. Również funkcjonariusze czynnie przyłączyli się do żałobnych uroczystości. Straż Miejska wystawiła trzyosobowy poczet sztandarowy w sobotę podczas mszy św. na Jasnej Górze i w Archikatedrze. Strażnicy miejscy przez całą dobę, aż do zakończenia Żałoby Narodowej, pełnią również asystę honorową przy Księdze Kondolencyjnej wystawionej w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej.
Podczas wtorkowych uroczystości na Jasnej Górze i Marszu Pamięci poświęconym Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz tragedii w Smoleńsku, a także podczas uroczystości sadzenia Dębów Pamięci, Straż Miejska wystawiła swoje honorowe delegacje z pocztem sztandarowym.
Strażnicy miejscy pełnili również w środę asystę honorową na Placu Biegańskiego, gdzie po zakończeniu LVIII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Częstochowy oraz sesji Rady Powiatu Częstochowskiego, które odbyły się w Ratuszu, radni wspólnie z Prezydentem Częstochowy, lokalnymi posłami i senatorami uczcili pamięć Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wszyscy chętni na Palcu Biegańskiego w wyznaczonym miejscu złożyli pamiątkowe kwiaty i zapalili znicze.
W czwartek, 15 kwietnia 2010, trzech funkcjonariuszy Straży Miejskiej wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyło w delegacji miasta Częstochowy, która z Prezydentem miasta oraz radnymi udała się do Warszawy, aby oddać cześć zmarłemu tragicznie Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu.

Czytaj więcej ...

Trwa żałoba narodowa

2010-04-12 11:11:33

Trwa żałoba narodowa po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na budynku Straży Miejskiej w Częstochowie zawisła flaga narodowa z kirem.

Radiowozy Straży Miejskiej jeżdżą  z kirem przymocowanym do antenki samochodu. Również strażnicy miejscy czynnie przyłączyli się do żałobnych uroczystości. Straż Miejska wystawiła trzyosobowy poczet sztandarowy w sobotę podczas mszy św. na Jasnej Górze i w Archikatedrze. Strażnicy miejscy przez całą dobę, aż do zakończenia Żałoby Narodowej, pełnią również asystę honorową przy Księdze Kondolencyjnej wystawionej w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej.

Czytaj więcej ...

Prezydent RP nie żyje

2010-04-10 14:00:22

W związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku, gdzie 10 kwietnia 2010 roku zginął Prezydent RP Lech Kaczyński i wiele innych osób, pracownicy Straży Miejskiej w Częstochowie składają rodzinom Ofiar wyrazy współczucia.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza