Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Dziękujemy za miłe słowa

2017-09-28 14:02:43

W każdym miesiącu na ręce Komendanta częstochowskiej Straży Miejskiej wpływają podziękowania od mieszkańców Częstochowy, urzędów, firm czy instytucji. Tym razem otrzymaliśmy podziękowania za „Dożynki Jasnogórskie”

Do naszej komendy dotarł list ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z podziękowaniami za zabezpieczenie XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej. Popularne „Dożynki Jasnogórskie” odbyły się w Częstochowie, a Straż Miejska zabezpieczała przebieg imprezy.

Na ręce Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie dotarł list z podziękowaniami od Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego wystawy Piotra Sykuły oraz Dyrektora ŚODR w Częstochowie Marka Dziubka. M.in. czytamy w nim: „Szczerze doceniamy współpracę z Państwem, dzięki czemu Wystawa odnosi sukces – dobrze oceniany i odbierany przez naszych mieszkańców i uczestników uroczystości dożynkowych (...)”.

Dziękujemy za miłe słowa.


Czytaj więcej ...

Nabór do częstochowskiej Straży Miejskiej

2017-09-28 09:33:30

Chcesz pracować w Straży Miejskiej i służyć mieszkańcom Częstochowy? Złóż dokumenty. Obecnie trwa nabór i są wolne etaty.

Coraz większa ilość telefonów od mieszkańców, większa ilość interwencji sprawia, że Straż Miejska ogłasza nabór na strażnika miejskiego. Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegiem na 1500 metrów.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/

w załączonym pliku

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/upload/20170828175746f4mifb1jt0op.pdf

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3 do dnia 09.10.2017 roku do godz. 15:30.

Czytaj więcej ...

Ukradł pręty zbrojeniowe i chciał je sprzedać na złom

2017-09-28 09:18:04

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który w środę przy ul. Katedralnej ukradł pręty zbrojeniowe i chciał je sprzedać na złom.

Sprawca przy jednej z posesji przy ul. Katedralnej wyrwał z ziemi dwa pręty zbrojeniowe oddzielające chodnik od posesji. Następnie swoją „zdobycz” chciał sprzedać w skupie złomu. Strażnicy miejscy udaremnili zamiar mężczyźnie. Ujęli go i przekazali w ręce policjantów z IV KP.

Czytaj więcej ...

Kolejne "wraki" uprzątnięte z częstochowskich ulic

2017-09-27 12:28:35

Na początku tygodnia częstochowska Straż Miejska zleciła odholowanie z ul. Bohaterów Katynia dwóch pojazdów długotrwale nieużywanych, które potocznie zwane są „wrakami”.

Zarządca drogi przy ul. Bohaterów Katynia zwrócił się do Straży Miejskiej o interwencję wobec właścicieli dwóch pojazdów, które były długotrwale nieużywane i blokowały miejsca parkingowe innym mieszkańcom spółdzielni. Po analizie prawnej okazało się, że pojazdy spełniają przesłanki do odholowania na koszt właściciela: były pojazdami długotrwale nieużywanymi i znajdowały się bez tablic rejestracyjnych.

W miniony poniedziałek pojazdy zostały odholowane na koszt ich właścicieli.

Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu, który spełnia wymogi pojazdu długotrwale nieużywanego tylko i wyłącznie na wniosek zarządcy drogi. Mieszkańcy, którym przeszkadzają tzw. „wraki” w pierwszej kolejności swoje uwagi powinny zgłosić do zarządcy drogi, który następnie powinien powiadomić częstochowską Straż Miejską. Na terenach spółdzielni mieszkaniowych wniosek powinna złożyć spółdzielnia.

Od początku roku 2017 częstochowska Straż Miejska przeprowadziła 43 interwencji wobec właścicieli pojazdów, których stan wskazywał, że auto jest długotrwale nieużywane lub było

bez tablic rejestracyjnych. W wyniku tych czynności 9 pojazdów odholowano na parking strzeżony na koszt właściciela, a w pozostałych przypadkach właściciele sami usunęli pojazdy.

Foto: Straż Miejska (archiwum)

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza