Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Kolejne sukcesy sportowe reprezentantki Straży Miejskiej

2017-09-21 12:39:16

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż przyzwyczaiła już swoich kibiców do sukcesów sportowych. W minionym tygodniu odniosła kolejne dwa sukcesy i stawała na podium City Cross Częstochowa oraz ogólnopolskiego biegu ulicznego szlakiem Jana Długosza.

W 5. City Cross Częstochowa częstochowska strażniczka miejska zajęła 3. miejsce w kategorii open kobiet. Był to ekstremalny bieg z przeszkodami na 7 kilometrów zwany miejskim „katorżnikiem”.

Jeszcze lepiej reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej zaprezentowała się podczas ogólnopolskiego biegu ulicznego szlakiem Jana Długosza, który odbywał się w ramach Dni Długoszowskich w Kłobucku. Na dystansie 10650 metrów w kategorii open kobiet zajęła drugie miejsce na podium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Czytaj więcej ...

Wyrzucił śmieci, a później szybko je musiał posprzątać

2017-09-21 10:46:16

Dzięki informacji od świadka strażnicy miejscy ukarali mężczyznę, który w rejonie ul. Złotogórskiej wyrzucił śmieci w miejscu publicznym. Mężczyzna natychmiast usunął też dzikie wysypisko śmieci.

Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od świadka zdarzenia, że przy ul. Złotogórskiej pewien mężczyzna podjechał samochodem i wyrzucił śmieci. Tym samym zaśmiecił miejsce publiczne tworząc dzikie wysypisko. Świadek zanotował jednak numery rejestracyjne pojazdu. Częstochowscy strażnicy miejscy szybko ustalili właściciela pojazdu i sprawcę wykroczenia. Mężczyzna został ukarany mandatem. Został również zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia śmieci co też uczynił.

Dzięki obywatelskiej reakcji świadka udało się szybko zlikwidować dzikie wysypisko śmieci. Straż Miejska w Częstochowie apeluje do mieszkańców miasta o zgłaszanie wszelkich wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej. Telefon alarmowy 986. Tylko szybka informacja i interwencja strażników miejskich może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Czytaj więcej ...

Nabór do Straży Miejskiej

2017-09-20 11:48:58

Chcesz pracować w Straży Miejskiej i służyć mieszkańcom Częstochowy? Złóż dokumenty. Obecnie trwa nabór i są wolne etaty.

Coraz większa ilość telefonów od mieszkańców, większa ilość interwencji sprawia, że Straż Miejska ogłasza nabór na strażnika miejskiego. Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegiem na 1500 metrów.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/

w załączonym pliku

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/upload/20170828175746f4mifb1jt0op.pdf

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3 do dnia 09.10.2017 roku do godz. 15:30.

Czytaj więcej ...

Miejski monitoring nagrał wandala na "gorącym uczynku"

2017-09-20 09:40:11

Strażnicy miejscy ujęli w środową noc 19-letniego mężczyznę, który markerem zdewastował elewację budynku w rejonie al. NMP.

Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. godz. 3:40. Pracownik częstochowskiej Straży Miejskiej z referatu miejskiego monitoringu zaobserwował idących dwóch mężczyzn Al. NMP. Jeden z nich markerem dewastował elewację budynku nanosząc na nią napisy. Powiadomieni strażnicy miejscy mając rysopis sprawców szybko ujęli 19-letniego wandala i towarzyszącemu mu 24-letniego mężczyznę. 19-letniego wandala strażnicy miejscy przewieźli na I Komisariat Policji. Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

Po raz kolejny okazało się, jak przydatny jest miejski monitoring w Częstochowie. Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 roku miejskie kamery ujawniły 269 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. 225 z 269 interwencji zrealizowała częstochowska Straż Miejska.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza