Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Miał 12800 sztuk papierosów i prawie 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy

2017-12-14 08:45:46

Częstochowscy strażnicy miejscy wspólnie z policjantami z II Komisariatu oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w środę na terenie Częstochowy u 53-letniego mężczyzny 12800 sztuk papierosów oraz prawie 16 kilogramów tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy.

W środę częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili działania zmierzające do ujawnienia wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Wspólnie z policjantami z II KP oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec 53-letniego mężczyzny, który miał mieć nielegalne wyroby tytoniowe. W samochodzie mężczyzny ujawniono 12800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W toku dalszych czynności na posesji mężczyzny ujawniono 15,75 kg tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy. Tak duże ilości wyrobów tytoniowych wskazują na przestępstwo skarbowo-podatkowe.


Czytaj więcej ...

Rozbił witrynę z rozkładem jazdy PKP. Wandala ujęli strażnicy miejscy

2017-12-13 08:31:46

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 19-letniego wandala, który na dworcu głównym PKP zdewastował szklaną witrynę z rozkładem jazdy pociągów.

Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej, którzy obsługują miejski monitoring zauważyli mężczyznę, który w nocy z wtorku na środę około godz. 1:40 chodził po peronie dworca PKP. W pewnym momencie operatorzy monitoringu dostrzegli, jak mężczyzna kopie w tablicę i wybija szybę z witryny z rozkładem jazdy pociągów. Sprawca po zdewastowaniu witryny oddalił się w stronę ul. Piłsudskiego i ul. Katedralnej. Powiadomieni strażnicy miejscy mając rysopis sprawcy rozpoczęli poszukiwania. Wandal został rozpoznany i ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w rejonie ul. Katedralnej i Ogrodowej. Okazał się nim 19-letni mężczyzna. Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

Czytaj więcej ...

Podziękowanie dla Straży Miejskiej

2017-12-12 10:22:35

Kolejne w tym roku podziękowania trafiły na ręce komendanta częstochowskiej Straży Miejskiej. Tym razem otrzymaliśmy podzięowanie od Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Za miłe słowa dziękujemy.


Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy pomogli 84-letniej kobiecie

2017-12-12 09:10:14

Częstochowscy strażnicy miejscy codziennie pomagają nieszkańcom miasta w różnych sytuacjach, także nietypowych.

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie o pomoc dla samotnie mieszkającej 84-letniej kobiety. Kobieta poprosiła o...gorącą herbatę, gdyż zepsuła się jej kuchenka.

Kobieta poinformowała strażników miejskich, że mieszka sama i nie może sobie zagotować wody na herbatę. Zaszło podejrzenie, że 84-latka może przebywać w zimnym pomieszczeniu. Strażnicy miejscy dostarczyli kobiecie do mieszkania herbatę, cukier i wrzątek. Funkcjonariusze Straży Miejskiej skontaktowali się również z fundacją Adullam, która dostarczyła kobiecie ciepły obiad. 84-latka na szczęscie nie wymagała pomocy medycznej. Kobiecie zapewniono kompleksową pomoc.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza