Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

155 weekendowych interwencji na wniosek mieszkańców

2017-09-18 10:15:59

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 155 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (58).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 22 obserwacje zakończone interwencją służb. 15 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

Czytaj więcej ...

W sierpniu mieszkańcy miasta telefonowali do Straży Miejskiej 1903 razy

2017-09-15 08:41:53

W sierpniu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkańców miasta 1903 telefoniczne zgłoszenia.

Telefoniczne interwencje mieszkańców są priorytetem dla częstochowskiej Straży Miejskiej. Każdy ze zgłaszających mieszkańców oczekuje, że jego interwencja zostanie zrealizowana bardzo szybko. Na czas reakcji kierownictwo Straży Miejskiej kładzie duży nacisk. Tylko szybkie zgłoszenie i szybka interwencja mogą przyczynić się do ujęcia sprawców.

W sierpniu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 1903 telefoniczne zgłoszenia. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłóceń spokoju i porządku publicznego. Było to 1021 zgłoszeń. 231 zgłoszeń dotyczyło zagrożeń w ruchu drogowym: przeważnie było to nieprawidłowe parkowanie. Dyżurni Straży Miejskiej odbierali też zgłoszenia dotyczące: ochrony środowiska i gospodarki odpadami (187), zwierząt (169), awarii technicznych (134), osób bezdomnych (78), zdarzeń o charakterze kryminalnym (59), wykroczeń związanych z handlem (13), zgłoszeń związanych z zagrożeniem zdrowia i życia (9) i inne.

Telefon alarmowy do częstochowskiej Straży Miejskiej to 986.

Czytaj więcej ...

Jest nabór do Straży Miejskiej

2017-09-14 14:04:14

Chcesz pracować w Straży Miejskiej i służyć mieszkańcom Częstochowy? Złóż dokumenty. Obecnie trwa nabór i są wolne etaty.

Coraz większa ilość telefonów od mieszkańców, większa ilość interwencji sprawia, że Straż Miejska ogłasza nabór na strażnika miejskiego. Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegiem na 1500 metrów.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/

w załączonym pliku

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/upload/20170828175746f4mifb1jt0op.pdf

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3 do dnia 09.10.2017 roku do godz. 15:30.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy zabezpieczali happening "SOS - szukamy rodzin zastępczych"

2017-09-13 14:59:06

W środę na placu Biegańskiego odbył się zorganizowany przez MOPS happening SOS – szukamy rodzin zastępczych. Imprezę zabezpieczał patrol rowerowy częstochowskiej Straży Miejskiej.

W happeningu wzięło udział kilkaset osób, głównie z przedszkoli i szkół. Były też osoby starsze. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele zabaw i gier.

Głównym punktem było odsłonięcie wystawy plenerowej poświęconej rodzicielstwu zastępczemu.

Impreza odbyła się bez większych incydentów.


Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza