Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Miejski monitoring pomógł w październiku 167 razy

2017-11-14 10:34:17

Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej ujawnili w październiku przy pomocy miejskiego monitoringu 167 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. 118 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

W miesiącu październiku 2017 r pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Obsługi Monitoringu Wizyjnego Miasta Częstochowy zainicjowali ogółem 167 działań służb ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego. 118 ze 167 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy. Pozostałe zdarzenia zostały przekazane do realizacji Policji, Pogotowiu Ratunkowemu i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Najwięcej ujawnionych przypadków (101) dotyczyło sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto operatorzy miejskiego monitoringu ujawniali przypadki związane m.in. z: zakłóceniami spokoju i porządku publicznego, zagrożeniami w ruchu drogowym, zagrożeniami pożarowymi, awariami technicznymi, zdarzeniami związanymi ze zwierzętami i inne.

Przypomnijmy, że w październiku miejski monitoring „rozrósł” się o 8 nowych kamer. Zostały zainstalowane w rejonie al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ. Obecnie w skład miejskiego monitoringi Częstochowy wchodzi 79 kamer. Centrum miejskiego monitoringu mieści się w budynku Straży Miejskiej. Operatorami miejskiego monitoringu są pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej.


Czytaj więcej ...

Poszukiwany mężczyzna ujęty przez strażników miejskich

2017-11-13 14:35:40

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 46-letniego mężczyznę, który był poszukiwany.

Strażnicy miejscy podczas patrolowania ulic Częstochowy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

46-latek został ujęty i przekazany na I Komisariat Policji.

Czytaj więcej ...

Kot wszedł pod maskę samochodu. W uwolnieniu pomogli strażnicy miejscy

2017-11-13 11:53:05

Z niecodzienną prośbą zadzwonił do dyżurnego Straży Miejskiej jeden z częstochowskich mieszkańców. Poprosił, aby strażnicy miejscy pomogli w uwolnieniu kota, który schował się pod maską samochodu.

Mieszkaniec przechodząc obok jednego z samochodów zaparkowanego na jednej z częstochowskich ulic usłyszał miauczenie kota uwięzionego pod maską samochodu. Następnie o pomoc zwrócił się do dyżurnego Straży Miejskiej. Powiadomieni strażnicy miejscy wywabili kota i pomogli w jego uwolnieniu. Kot został przekazany pod opiekę jednej z częstochowskich organizacji zajmującej się kotami do adopcji.

Czytaj więcej ...

W weekend częstochowscy strażnicy miejscy zrealizowali 126 zgłoszeń mieszkańców

2017-11-13 11:01:26

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 126 zgłoszeń z wnioskami o interwencję. W weekend Straż Miejska brała też udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (33).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 12 obserwacji zakończonych interwencją służb. 11 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek czterech strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w ramach działań „Bezpieczny weekend”. Kolejnych dwóch strażników miejskich współpracowało z policjantami z III KP.

W piątek funkcjonariusze Straży Miejskiej brali udział w obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się na Placu Orląt Lwowskich oraz następnie w częstochowskiej Filharmonii.

W sobotę, w dniu 11 listopada patrole Straży Miejskiej zabezpieczały imprezy związane z obchodami Święta Niepodległości. W godzinach dopołudniowych patrole Straży Miejskiej zabezpieczały przemarsz uczestników z Katedry na Jasną Górę. Wystawiono też poczet sztandarowy. Na drugiej zmianie patrole Straży Miejskiej zabezpieczały ciąg dalszy obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się na Placu Biegańskiego. Strażnicy miejscy złożyli wiązanki kwiatów, wystawili poczet sztandarowy oraz wartę honorową przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza