Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Unikał odsiadki w areszcie. Ujęli go strażnicy miejscy

2017-09-20 08:41:10

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 57-letniego mężczyznę, który był poszukiwany, gdyż unikał kary pozbawienia wolności.

Dyżurny Straży Miejskiej odebrał we wtorek ok. godz. 0:05 telefoniczne zgłoszenie o osobie leżącej w wiacie przystankowej w rejonie ul. 7-Kamienic. Poinformowani strażnicy miejscy podczas podejmowanej interwencji ustalili, że 57-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Policję, gdyż unika kary pozbawienia wolności w areszcie śledczym.

Mężczyzna został ujęty i przekazany częstochowskim policjantom. To kolejna poszukiwana osoba ujęta w ostatnich dniach przez strażników miejskich. Przypomnijmy, że w miniony weekend strażnicy miejscy rozpoznali i ujęli obcokrajowca, którego poszukiwała Straż Graniczna.

Czytaj więcej ...

4008 interwencji strażników miejskich w sierpniu

2017-09-19 11:25:36

Straż Miejska w Częstochowie podjęła w sierpniu 2017 roku łącznie 4008 interwencji. Część działań została podjęta w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto 269 interwencji. Dyżurni Straży Miejskiej odebrali 1903 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców.

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej w sierpniu 2017 roku zastosowali 2706 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Wypisali 690 mandatów oraz wszczęli 171 postępowań o podejrzenie popełnienia wykroczenia.

Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. obsługi miejskiego monitoringu zainicjowali ogółem 269 działań służb ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa. Aż 225 razy zdarzenia monitoringowe realizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

Częstochowska Straż Miejska przekazała w sierpniu Policji 28 spraw.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986). Tylko szybka interwencja strażników miejskich może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Czytaj więcej ...

Działania "Bezpieczne dzielnice" na Rakowie, Błesznie, Wrzosowiaku i Ostatnim Groszu

2017-09-19 08:49:37

Przez dwa dni częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili wzmożone działania „Bezpieczne dzielnice” na Rakowie, Błesznie, Wrzosowiaku i Ostatnim Groszu. Łącznie podjęli 66 interwencji.

W miniony piątek i w sobotę Straż Miejska prowadziła w dzielnicach Raków, Wrzosowiak, Błeszno i Ostatni Grosz działania „Bezpieczne dzielnice”. Działania miały na celu poprawę stanu bezpieczeństwa oraz ładu publicznego. Strażnicy miejscy ujawniali wykroczenia popełniane przez osoby oraz dbali o zachowanie spokoju publicznego. W trakcie dwudniowych działań strażnicy miejscy podjęli łącznie 66 interwencji. Pouczono 30 osób, 20 sprawców wykroczeń ukarano mandatami, wobec 8 osób wszczęto procedurę o ukaranie przez sad. Ponadto 5 osób nieletnich przekazano pod opiekę rodzinie, a do 2 osób wezwano pogotowie ratunkowe.

Działania będą powtarzane w dzielnicach Raków, Błeszno, Wrzosowiak i Ostatni Grosz, a także kontynuowane w innych częstochowskich dzielnicach.

Zagrożone ulice czy miejsca należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej. Telefon alarmowy 986.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy ujęli obcokrajowca poszukiwanego przez Straż Graniczną

2017-09-18 10:29:14

Podczas patrolowania ulic Starego Miasta strażnicy miejscy rozpoznali i ujęli obcokrajowca poszukiwanego przez Straż Graniczną.

Do częstochowskiej Straży Miejskiej trafiła informacja o zarządzonych poszukiwaniach przez Straż Graniczną za jednym z obcokrajowców, który zamieszkuje w Częstochowie. Częstochowscy strażnicy miejscy podczas służby patrolowej zwracali uwagę na osobę poszukiwaną. W piątek podczas patrolowania ulic Starego Miasta mężczyzna został rozpoznany i ujęty przez strażników miejskich.

Poszukiwany obcokrajowiec został przekazany przez strażników miejskich Straży Granicznej.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Ustawa ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza